Президента України Петра Порошенко запросять на саміт НАТО, що відбудеться в Брюсселі наступного місяця, повідомив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. Він уточнив, що формат участі українського президента в саміті ще не затверджений.
"Президент Порошенко буде запрошений на саміт НАТО. Ми поки ще не вирішили, в якому форматі проходитиме і якого роду буде ця зустріч, але його запросять, бо ми вже вирішили, що проведемо зустріч партнерів по операції "Рішуча підтримка", - уточнив Столтенберг у ході прес-конференції в Брюсселі в четвер, 7 червня.
Він не підтвердив, але й не виключив проведення на полях саміту засідання комісії Україна-НАТО на вищому рівні.
"Треба буде подивитися, у якому форматі ми проведемо зустріч на цьому саміті. Але, в будь-якому випадку, президента Порошенка буде запрошено", - пояснив генсек НАТО.
Небойова операція "Рішуча підтримка" проводиться в Афганістані з грудня 2014 року. Крім країн НАТО у ній беруть участь військовослужбовці з Азербайджану, Грузії та України. Вони навчають урядові війська і надають їм різноманітну допомогу.
Як повідомлялося, на весняному саміті Парламентська Асамблея НАТО висловилася за інтеграцію України та Грузії до структур Альянсу.
Раніше президент України Петро Порошенко повідомив про плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТО протягом найближчих 10 років.
Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.
У розробці законопроекту брали участь експерти з НАТО, США та ЄС.
Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України)також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.
У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України– документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.