UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов пообіцяв депутатам не скасовувати медреформу без узгодження з Радою

Глава Моз обговорив долю медичної реформи з членами профільного комітету.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив членів профільного комітету Верховної Ради, що Кабінет міністрів не розглядатиме проекти рішень щодо перегляду другого етапу медичної реформи без погодження з народними депутатами. Про це повідомила депутат від фракції "Голосу" Ольга Стефанишина за підсумками участі засідання комітету, на яке приходив очільник МОЗ.

"До того, як ситуація з медреформою не буде розглянута в комітеті з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, ождні постанови про скасування медреформи на Кабмін виноситися не будуть! У цьому тільки що міністр Максим Степанов запевнив голову комітету Михайла Радуцького під час нашого чергового засідання", - написала політик на своїй сторінці в Facebook ввечері у вівторок, 5 травня.

Стефанишина уточнила, що засідання комітету відбудеться вже в середу, 6 травня. У ньому мають взяти участь не лише депутати, а й представники МОЗ і Національної служби здоров'я.

"Подивимося всі документи", - зазначила політик.

Вона також подякувала колегам по комітету, членам фракції "Слуги народу" Валерієві Зубу і Ладі Булах за "сильну позицію на захист медреформи".

Читайте також: "Боягузливий крок у минуле" — Супрун прокоментувала зміни в медреформі

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 4 травня розкритикував другий етап медичної реформи і анонсував її перегляд. Наступного дня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що перехід на нову систему фінансування лікарень та інших медичних закладів переноситься на 2021 рік, що означає фактичну відмову від реалізації другого етапу медреформи.

У Національній службі охорони здоров'я підтримали задеклароване Степановим бажання підвищити рівень фінансування медицини. Але також констатували, що збереження дореформеної системи розподілу коштів поверне лікарів-спеціалістів і їх пацієнтів у "дореформені" час неформального винагороди медиків від "вдячних пацієнтів".

Другий етап медреформи стартував 1 квітня.

Згідно із законом про державні фінансові гарантії медичного обслуговування, всі види медичних послуг в лікарнях має оплачувати Національна служба здоров'я.

В основу реформи покладено принцип "гроші ходять за пацієнтом". Пацієнт зможе вільно вибирати лікаря і медичного закладу, отримувати необхідні послуги, за які й платититиме Нацслужба здоров'я. Відповідно, медустанови, до яких звертаються більше пацієнтів, мають отримувати більше фінансування і навпаки.

У 2018-2019 роках в Україні був реалізований перший етап медреформи: громадяни отримали право особисто обирати сімейного лікаря, уклавши з ним контракт. А зарплати терапевтів і педіатрів суттєво виросли і стали залежати від кількості договорів з пацієнтами.

Проте в лютому президент Володимир Зеленський повідомив про створення робочої групи з реформування системи охорони здоров'я на чолі з головою парламентського комітету Михайлом Радуцьким. До складу групи увійшли представники медичних закладів та профільних вишів. Багато хто з них, зокрема, директор Інституту серця Борис Тодуров, жорстко критикували медреформу.

Детальніше про другий етап медреформи і готовність до нього України читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головою НСЗУ Оксаною Мовчан "У старту другого етапу реформи умови були більш жорсткими" у ZN.UA.