Адміністрація президента опублікувала текст стенограми зустрічі Володимира Зеленського депутатами, що відбулася 21 травня і була присвячена розпуску Верховної Ради і достроковим виборам. У консультаціях, як і передбачено Конституцією, брали участь голови всіх парламентських фракцій і груп. Однак стенографісти АП, як виявилося, знають далеко не всіх з них. Частина учасників зустрічі в стенограмі фігурують як анонімні "виступаючі".
Зокрема, клеркам адміністрації Зеленського не вдалося ідентифікувати голову фракції "Блоку Петра Порошенка" Артура Герасимова, а також Максима Бурбака з "Народного фронту" та Олега Березюка з "Самопомочі".
Голова фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новинський був єдиним учасником зустрічі, який говорив російською, проте його також не впізнали, підписавши просто "Виступаючий".
Зазначимо, що стенографісти коректно вказали президента Володимира Зеленського, його радника і майбутнього главу АП Андрія Богдана, спікера Андрія Парубія, віце-спікерів Ірину Геращенко і Оксану Сироїд, голову фракції "Батьківщини" Юлію Тимошенко і головного "радикала" Олега Ляшка. Голови депутатських груп "Відродження" і "Воля народу" Віталій Хомутиннік і Ярослав Москаленко також не стали анонімними "виступаючими". Можливо тому, що всім їм надавав слово Зеленський, попередньо називаючи по імені.
Більшість реплік голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук в стенограмі підписані її ім'ям, проте двічі вона також фігурує як "Виступаюча". У тих випадках, коли вона вступала в розмову без того, щоб її попередньо представили.
У ході зустрічі Ляшко тричі згадав голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. У всіх трьох випадках стенографісти записали його прізвище як "Кобелєв".
Відзначимо, що раніше спікер Андрій Парубій повідомляв, що під час зустрічі депутатів із Зеленським велася не лише стенограма, але й відеозапис.
Нагадаємо, 21 травня в Адміністрації президента відбулися консультації Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради, головами фракцій і груп, після чого президент підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.
Наступного дня депутати відмовилися включити до порядку денного обидва президентських законопроекти про внесення змін до закону про вибори і про внесення змін до закон про публічні закупівлі. Розгляд законопроектів підтримали менше 100 парламентаріїв.
Зеленський звинуватив депутатів у зриві домовленостей і дорікнув зп бажання переобратися до парламенту. А представник президента в Раді Руслан Стефанчук повідомляв про відмову Зеленського співпрацювати з парламентом до виборів через "недоговороздатність депутатів".
У свою чергу, спікер Андрій Парубій відкинув звинувачення про зрив домовленостей щодо голосування та озвучив вимогу опублікувати текст стенограми зустрічі.