Новий спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук виключає можливість переголосування закону «Про олігархів», попри суперечливі норми у ньому. Таку точку зору Стефанчук озвучив на брифінгу 13 жовтня.
За словами спікера, спочатку парламент розгляне проєкти постанов за скасування голосування.
Після розблокування підписання закону головою ВР і передачі на підпис президенту Володимиру Зеленському, він вивчить, який текст у підсумку буде підготовлений до підписання профільним комітетом.
Спікер також пояснив, як планує виходити із ситуації із суперечливими нормами. Зокрема, щодо відповідального за формування Реєстру олігархів (в нинішньому варіанті цим повинні займатися одночасно і НАЗК, і РНБО).
«Якщо в кінцевому варіанті будуть три суперечливі поправки, то, я думаю, що у нас є всі підстави використовувати 131 статтю Регламенту ВР, яка дає можливість голові ВР – якщо він побачить протиріччя в тексті – винести і одним голосуванням зняти цю суперечність», - цитує Стефанчука «УНІАН ».
На думку спікера, це дозволить уникнути ветування закону президентом, оскільки «з Верховної Ради мають виходити якісні й однозначно зрозумілі законопроєкти».
Крім того, Стефанчук допускає голосування за уточнення певної норми: «Якщо при підготовці до підписання виявляється якась неточність, тоді тільки саме це положення може ставитися, і воно голосується».
Новий спікер відмовився говорити про протиріччя в тексті закону, пославшись на те, що ще не бачив остаточний.
Остаточне рішення про те, хто має підписувати закон: відправлений у відставку спікер Дмитро Разумков, за якого він приймався, чи новий спікер Руслан Стефанчук, поки що не прийнято.
Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада проголосувала закон «Про олігархів», голоси в повному складі дали пов'язані з Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє».
Одразу після голосування депутати заявили, що одну зі статей закону треба голосувати наново, адже до неї ухвалили одразу три правки, що призвело до юридичної колізії.
Представник президента у КСУ Федір Веніславський стверджує, що депутатів начебто «ввели в оману» працівники Апарату ВР, були проголосовані лише запропоновані комітетом правки, тож суперечностей у законі «немає».
Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA.