Перший віцеспікер ВРУ Руслан Стефанчук заявив, що у законі про олігархів немає правок, які б суперечили одна одній. Про це він сказав під час ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".
"І я б почав з того, що будь-яка річ, яка існує в державі, будь-яка організація, яка існує в державі, в першу чергу, мені здається, що має визначатися однією річчю - наскільки вона ефективна для суспільства. А вже якщо люди не хочуть говорити про ефективність тієї чи іншої речі, я думаю, що вони знаходять будь-які механізми затягування, процедури, джеми, використовуючи те чи інше крутійство для того, щоб не досягти тієї мети, які досягаються на той чи інший інститут", - зазначив Стефанчук.
Він також прокоментував рішення голосувати постатейно. Це зумовлено тим, аби не затягувати з прийняттям цього закону надто довго, адже часто трапляються випадки, коли реформаторські документи можуть завалювати поправочним спамом.
"Чому вирішили, що була врахована та чи інша правка, про яку ми говорили, я сказати не можу, тому ми обов'язково дочекаємося рішення, яке буде зроблено і завершено Апаратом Верховної Ради, і мені здається, що якщо там дійсно вкрадеться така помилка, для цього є абсолютно нормальні варіанти вирішення. Перша: за ініціативою Голови Верховної Ради України усунути ці помилки. Якщо Голова ВР не хоче - у нас є шість місяців для того, щоб ми могли внести будь-які зміни і доповнення до цього закону, оскільки він набуває чинності через шість місяців", - сказав Стефанчук.
Верховна Рада 23 вересня підтримала 279 голосами законопроєкт "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархами)", т.зв. "Закон про деолігархізацію".
Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA "Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить" аналізує затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.