Представник Державного департаменту США Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати позитивно оцінюють рішення Європейської Ради про продовження діючих санкцій проти Російської Федерації, які були введені раніше у відповідь на агресію Москви проти України.
"Ми вітаємо рішення Європейського Союзу продовжити санкції (проти РФ - ред.), пов'язані з російською агресією на сході України", - заявив Кірбі під час брифінгу у Вашингтоні.
При цьому він уточнив, що Сполучені Штати та їхні партнери по G-7 дали чітко зрозуміти, що ці санкції мають прямий зв'язок з повною імплементацією Мінських домовленостей.
"Ми засуджуємо агресивні дії Росії в Україні і приєднуємося до міжнародного співтовариства у накладенні санкцій", - підсумував представник зовнішньополітичного відомства США.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.
Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.
Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.
На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.
У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.
Раніше повідомлялося, що ЄС продовжив санкції проти Росії ще на 6 місяців - до 31 січня 2016 року.