UA / RU
Підтримати ZN.ua

США привітали просування судової реформи в Україні

У Держдепартаменті впевнені, що судова реформа покращить життя українців.

Держдепартамент привітав судові реформи, прийняті Верховною Радою України.

«Ми вітаємо закони про судову реформу, прийняті Верховною Радою при твердій підтримці президента України. Ми сподіваємося, що ці зміни допоможуть посилити інститути України, просунути прозорість і привести до кращого майбутнього для всіх українців», - написав на своїй сторінці в Twitter голова прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс.

Раніше прийняття законопроектів 5068 і 3711-д привітало посольство США в Україні: "Ці закони допоможуть прокласти шлях до відновлення судової системи, що базується на принципах доброчесності та професіоналізму. І готові підтримувати партнерів для успішного впровадження цих законів, які відроджують довіру громадян та інвесторів до судочинства".

Відзначимо, на позачерговому засіданні Верховної Ради 20 липня депутати продовжать розглядати законопроекти про судову реформу.

Читайте також: ДБР відкрило справу проти суддів Верховного суду, які скасували указ Зеленського щодо Тупицького

Нагадаємо, в кінці червня Рада затвердила законопроект про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Закон визначає порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС і удосконалює порядок організації роботи органу. Депутати при цьому затвердили правки, рекомендовані Венеціанською комісією, які передбачають, що під час голосування при відборі членів ВККС вирішальний голос буде належати міжнародним експертам.

У середу Рада прийняла закон про Вищу раду правосуддя (ВРП), який також наділяє міжнародних експертів провідною роллю при формуванні його складу. Закон передбачає створення Етичного ради, який буде визначати відповідність кандидата на посаду члена ВРП.

Закон містить ключову правку, яку рекомендувала Венеціанська комісія Ради Європи, про те, що жодне рішення Етичного ради не буде вважатися прийнятим, якщо за нього не проголосували щонайменше два міжнародних експерта.

Детальніше про можливі варіанти розвитку подій після остаточного прийняття законів про ВККС і ВРП читайте в статті Ірини Шиби і Михайла Жернакова "Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так".