Війна Росії з Україною та бажання президента РФ Владіміра Путіна порушити порядок у Європі може призвести до історичних змін у підході США до безпеки на континенті. Про це пише видання Associated Press.
У залежності від того, як далеко зайде Путін, Штати можуть збільшити свою присутність у Європі до рівня Холодної війни. Так, наприклад, лише за останні два місяці присутність США на континенті зрослав з 80 тисяч військовослужбовців до 100 тисяч. Для порівняння, у 2020 році їх було 64 тисячі. А ось у 1991 році, коли розпався СРСР, - 305 тисяч військовослужбовців.
Олександр Вершбоу, колишній посол США в Росії та ексзаступник генерального секретаря НАТО, каже, що Америці потрібно "нарощувати м'язи" у Європі з огляду на загрози з боку РФ.
"Особливо це стосується Східної Європи, де близькість до Росії створює проблему для трьох балтійських країн (Латвія, Литва, Естонія - Ред.), які є колишніми радянськими державами", - цитує видання пана Вершбоу.
Російсько-українська війна змусила переосмислити безпекову ситуацію не лише США, а й інших країн-членів НАТО. Так Німеччина зобов'язалася збільшити свій оборонний бюджет, передає Associated Press.
Більше про те, чи реально Україні після війни отримати "жорсткіші" гарантії безпеки від союзників, читайте у статті Олега Шамшура "Нейтральний статус: чи реально Україні отримати «жорсткі» гарантії безпеки?".