UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готові допомогти Україні в розслідуванні авіакатастрофи в Ірані

Сполучені Штати закликали всі сторони до всеосяжного співпраці для з'ясування причин загибелі екіпажу і пасажирів літака "МАУ".

Сполучені Штати Америки висловлюють співчуття рідні і близьким загиблих авіакатастрофі в Ірані і готові надати Україні необхідну допомогу для з'ясування обставин падіння літака "МАУ".

"Державний департамент США висловлює наші найглибші співчуття родинам та друзям 176 пасажирів і членів екіпажу, які загинули в результаті трагічної аварії рейсу PS 752 "Міжнародних авіаліній України". Сполучені Штати продовжать уважно стежити за цим інцидентом і готові надати Україні всю можливу допомогу", - сказано в заяві державного секретаря Майка Помпео, поширеній Держдепартаментом у середу, 8 січня.

США також закликали всі сторони "до всеосяжного співпраці з будь-яким розслідуванням причин катастрофи".

Читайте також: У МЗС розповіли, хто розслідуватиме авіатрощу літака МАУ

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Йорданське видання Al-Hadath припустило, що літка могли збити.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України повідомив про початок розслідування обставин авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Україна направила дов Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною. Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.

Докладніше від трагедії читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".