UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справу проти Татарова знову намагаються «поховати» у суді – Шабунін

За рік після незаконної передачі матеріалів до СБУ, суд визнав, що строки розслідування «спливли».

Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора закрити справу проти заступника голови Офісу президента України Олега Татарова через «закінчення строків розслідування», повідомляє Центр протидії корупції.

Рішення суд ухвалив 14 грудня 2021 року – рівно за рік після того, як Печерський районний суд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро віддати справу Татарова Службі безпеки України. Незаконне рішення мало єдину мету: у будь-який спосіб захистити заступника Андрія Єрмака.

«Тепер прокуратура, найімовірніше, прикриється рішенням суду, щоб закрити справу», - припускають антикорупціонери.

Разом із ним відповідальності уникнуть й інші фігуранти справи про квартири військових Національної гвардії: забудовник Максим Микитась та експерт Костянтин Дубонос, попереджає голова ЦПК Віталій Шабунін.

За кілька днів після цього рішення Конкурсна комісія відмовилася затверджувати результати відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у якому переміг детектив НАБУ Олександр Клименко.

Детектив розслідував справу Татарова та наголошував, що на чолі САП зробив би все можливе для порятунку розслідування. Через таку позицію Клименка ОП України нині намагається зірвати конкурс і не допустити його призначення на посаду антикорупційного прокурора.

Читайте також: Зеленський відмовився звільнити Татарова

Працюючи в Офісі президента, Татаров став фігурантом корупційної справи. У грудні 2020 року йому оголосили підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах голови корпорації «Укрбуд» Максима Микитася. 

Хабар призначався судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії, він мав занизив суму збитків у понад 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Справу Татарова спочатку незаконно вивели з підслідності НАБУ, а потім «злили» у судах. Докладніше читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.