Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу за фактами змови на захоплення державної влади, перешкоджанні роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб, більше відому як «плівки ОАСК».
Серед обвинувачених НАБУ підозрює вісім осіб:
- голова ОАСК
- заступник голови ОАСК
- заступник голови ОАСК
- чотири судді ОАСК
- голова Державної судової адміністрації України
- адвокат, ексчлен ВККСУ
- суддя ВАСУ у відставці, ексчлен ВККСУ (
- адвокат
«За версією слідства, вказані особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі», - зазначають у бюро
Фактично, за даними слідчих, зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл.
Нагадаємо, слідство тривало з липня 2020 року, а у березні 2021 року детективи НАБУ завершили слідство та відкрили матеріали для ознайомлення. Обсяг задокументованих аудіозаписів із кабінетів суддів ОАСК становить понад 16 тисяч годин.
Нагадаємо, 17 липня 2020 року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП грунтуються на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка.
У серпні 2021 НАБУ оголосило у розшук сімох фігурантів справи “плівок Вовка”, включно й з головою ОАСК. На початку жовтня Павла Вовка вдруге оголосили у розшук.
У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела низку слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва. Під час тодішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.
Самого Вовка двічі оголошували в розшук. Детальніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил і доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. Майстер-клас від НАБУ» і «Вовки. Майстер-клас від НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК - в матеріалі Олександра Леменова «Суд, що загрожує Державі» на сайті ZN.UA.