Забезпечення успіху "нової України" повинно бути найвищим пріоритетом Євросоюзу. Так вважає відомий економіст і філантроп 3.
Як повідомляє Rzeczpospolita, що в своєму есе на New York Review of Books він підкреслив, що криза в Україні повинна найбільше хвилювати ЄС. А найменшої уваги заслуговує криза в Греції, єврозоні, наплив іммігрантів і британський референдум, яким Брюссель, навпаки, приділяє забагато уваги.
"Втрата України призвела б до невідворотних наслідків. Вона б стала занепалою країною з населенням 40 мільйонів людей, які постійно перетинали б кордон з ЄС", - вважає Сорос.
При цьому він зауважує, що "нова Україна" подає чіткі сигнали готовності до проведення болючих і радикальних реформ в економіці і політиці.
"Країна, яка має велике населення і боєздатну армію прагне захищати Євросоюз, коли боронить себе", - йдеться в статті Сороса.
Він додає, що якби ЄС допомагав Україні змінитися і вистояти перед агресією Росії, то більшість інших проблем, на яких нині зосереджена Європа, стали б частиною цієї проблеми і вирішилися б одночасно.
"Рятуючи нову Україну ЄС врятував би сам себе, а європейський політичний ландшафт зазнав би змін", - йдеться в статті.
Сорос зауважує, що окрім фінансової допомоги, Україні також потрібні подальші внутрішні політичні реформи. Він закликає світових лідерів долучитися до цього процесу, зокрема Сорос звертається до канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента США Барака Обами. Раніше на сторінках Wall Street Journal Джордж Сорос писав, що Україна заслужила скорочення боргу. На жаль, Україна не може вдатися до банкрутства. Для держав-боржників не існує аналога глави 11 закону про банкрутства США. У такій обстановці в переговорах України серед важелів тиску – тільки погрози оголосити дефолт, якщо вона не отримає можливість скоротити борги.
Також Сорос не радить ЄС поводитися з Україною, як з Грецією. На думку експерта, бажаний результат для Путіна – це створення фінансового і політичного колапсу України, який призведе до дестабілізації. І тоді він, не як агресор, а як відповідальна сила в регіоні, окупує частину сусідньої країни. Він продемонстрував такі свої наміри вже двічі, перетворивши військові перемоги в перемир'я.