UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Слузі народу" знову не вистачило голосів: як фракції голосували за "антиколомойський" закон

За документ віддали голоси 270 депутатів.

Верховна Рада прийняла "антиколомойський" закон, від якого залежить доля нової програми від Міжнародного валютного фонду. Без прийняття цього закону Україна не змогла б продовжити навіть переговори про програму. "Слугзі народу" не вистачило власних голосів. Всього депутати віддали 270 голосів "за".

Як голосували фракції та групи:

Слуга народу - за - 200, проти - 5, утрималися - 11;

ОПЗЖ - за - 0, проти - 29, утрималися - 0;

Європейська солідарність - за - 23, проти - 0, утрималися - 0;

Батьківщина - за - 0, проти - 13, утрималися - 0;

За майбутнє - за - 3, проти - 2, утрималися - 9;

Голос - за - 18, проти - 0, утрималися - 0;

Довіра - за - 16, проти - 0, утрималися - 0;

Позафракційні - за - 10, проти - 2, утрималися - 5.

Читайте також: У НБУ спробували розвінчати міфи щодо "антиколомойського" закону

30 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні банківський законопроект, відомий також як "антиколомойськй". Однак, до другого читання документа депутати зареєстрували 16 тисяч правок. Для того, щоб розглянути документ в прискореному режимі депутати внесли зміни до регламенту Верховної Ради. Однак, змінений регламент створює ризики для функціонування опозиції в парламенті і в цілому для демократії. 30 квітня Рада підтримала прискорений розгляд банківського законопроекту.

Серед іншого "антиколомойський" проект закону передбачає заборону на повернення колишнім власникам націоналізованих банків.

Без прийняття цього закону Україна не змогла б продовжити переговори щодо нової короткострокової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. У свою чергу прем'єр-міністр Денис Шмигаль впевнений, що перший транш Україна отримає вже до кінця травня 2020 року. За його словами, сьогодні Україна перебуває на етапі, "близькому до підписання меморандуму".

Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокриза" ZN.UA.