UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Слуга народу» замовила «опитування» компанії, що займається організацією виставок і розкручуванням телепередач

Грошима партії влади «допомогли спонсори». Корнієнко стверджує, що останнім часом їх було понад 300, але не називає імен.

Ініційоване президентом Володимиром Зеленським «опитування» 25 жовтня проводила компанія «Зе Медіа», повідомив на брифінгу голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Фінансувати проведення «опитування» повинні коштом «Слуги народу». За підрахунками активістів громадянської мережі «ОПОРА», воно коштуватиме близько 75 мільйонів гривень.

«У неї («Зе Медіа»- ред.) є повна акредитація і можливість проводити соціологічні дослідження. Її засновником є професійний соціолог. З цією компанією ми співпрацюємо вже не вперше, ми працювали з ними і на парламентських виборах. Вони погодились організувати це опитування, організувати волонтерів-інтерв'юерів, логістику тощо», - розповів Корнієнко.

Згідно з даними YouControl, компанія «Зе Медіа» займається організацією конференцій і торговельних виставок, поствиробництвом і поширенням кінофільмів, відео та телевізійних програм. Компанія зареєстрована в Маріуполі Донецької області, її власником є Володимир Татаренко.

«Зе Медіа» надала партії Зеленського можливість відстрочки платежу, тож усі розрахунки за цим проєктом відбуваються постфактум, уточнив Олександр Корнієнко.

Він також підтвердив, що робота волонтерів оплачувалася (активісти називали суму в 1 тисячу грн на добу). Отже, всупереч заявам омбудсвуман Людмили Денісової, робота неповнолітніх волонтерів 25 жовтня було незаконною.

«Зараз досліджується реальна кількість волонтерів, які вийшли на роботу, і за яким графіком. Є певна компенсація їм, залежно від того, як вони виходили. Є витрати на логістику, які були у компанії, і на друк поліграфії і коробок. Це все зараз підраховується, і незабаром компанія «Зе Медіа» виставить нам рахунок, який ми будемо оплачувати», - зазначив він.

Грошима на «опитування» партії влади «допомогли спонсори». Корнієнко стверджує, що останнім часом їх було понад 300, але не називає імен: «Їх (донорів партії - ред.) багато, вони представляють малий і середній бізнес, їх понад 300 за останній час, напевно, було. І в звіті НАЗК, коли ми його подамо, на всі ці питання можна буде отримати відповіді».

За його словами, в опитуванні взяли участь близько п'яти мільйонів українців. Саме стільки опитувальних листів в партії влади і планували надрукувати.

«Щодо кількості людей, які взяли участь, то приблизно половина тих, хто проголосував в день виборів. Тобто до 5 мільйонів громадян взяли участь в цьому опитуванні», - цитує голову президентської політсили «Інтерфакс-Україна».

Згідно з даними Центральної виборчої комісії, 25 жовтня проголосували 10 млн 556 тисяч 621 особа (явка 36,88%).

Про що мовчить Корнієнко, так це про те, що кількість точок «опитування» не була рівномірною, найбільше волонтерів працювало на півдні країни (78,65%), в регіонах, де підтримка Зеленського і «Слуги народу» найбільш сильна. На заході країни, де президент і його партія не користуються популярністю, волонтерів було набагато менше - 37,81%.

Бюлетені з п'ятьма запитаннями давали заповнювати не лише дорослим, але і дітям, які прийшли із ними. Їх могли заповнити навіть іноземці, а громадяни України - проголосувати скільки завгодно разів.

У Києві, Одесі, Рівненській і Одеській областях волонтерами так званого опитування були неповнолітні, включно з 14-річними дітьми. Однак голова МВС Арсен Аваков і омбдусвуман Людмила Денісова не побачили порушень у проведенні «опитування».

«Опитування за межами виборчої дільниці не порушує закон України, оскільки не ідентифікує особу, так, як це має бути в бюлетені, не розкриває персональних даних. Крім того, громадяни за бажанням можуть брати участь або не брати участь в опитуваннях, це не є обов'язковим», - заявив Аваков.

«Участь неповнолітніх дітей у волонтерстві є правомірною, якщо згоду на нього надано батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною і безкоштовною», - заявила Денісова, пославшись на ст. 7 закону «Про волонтерську діяльність», що визначає поняття волонтера і волонтерської діяльності.

Читайте також: "Всеукраїнське опитування" Зеленського створювало неправомірну політичну перевагу партії президента - БДІПЛ ОБСЄ

Нагадаємо, 13 жовтня в етері низки українських телеканалів і в YouTube з'явилося відеозвернення Володимира Зеленського до громадян, в якому він анонсував проведення 25 жовтня «загальнонаціонального опитування». За його словами, воно повинно стати першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.

Чинного закону про референдум в Україні зараз немає. Відповідний документ, прийнятий за часів Януковича, Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону. А законопроект, ініційований самим Зеленським, «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

В Офісі президента стверджують, начебто у цього опитування «не буде прямих юридичних наслідків», на відміну від законного референдуму.

У Комітеті виборців України відзначили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом і грубо суперечить йому. У Центральній виборчій комісії відзначили, що займаються виключно організацією місцевих виборів і в підготовці «загальнонаціонального опитування» участі не беруть участь.

Ще один президент хоче «почути кожного». Фокус уваги суспільства зрежисовано змістився з місцевих виборів на президентське опитування. Чи вийде у Володимира Зеленського не повторити долю Віктора Януковича, читайте у матеріалі ZN.UA «Vox populi non penis canina est».