UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скасована зустріч Зеленського та Бербок: у МЗС спростували інформацію CNN

Олег Ніколенко зазначив, що Володимир Зеленський має надзвичайно насичений графік.

Інформація, що президент Володимир Зеленський не зустрівся з головою німецького МЗС Анналеною Бербок, через намір Німеччини надіслати якийсь політичний сигнал, не відповідає дійсності, заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у коментарі «Радіо Свобода». Так Ніколенко прокоментував інформацію CNN про те, що Зеленський та Бербок не зустрілися через позицію щодо «Північного потоку-2» та думку щодо постачання летальної зброї.

«Жодні чутки, анонімні джерела і конспірологічні теорії не зможуть вбити клин в міцні відносини України і Німеччини», – заявив Ніколенко.

За його словами, завдяки втіленню стратегії мережевої дипломатії Київ сьогодні став світовим дипломатичним центром.

«Велика кількість іноземних гостей зараз відвідує Україну, аби продемонструвати солідарність на тлі агресивних дій РФ. Паралельно відбувається багато телефонних розмов та інших контактів. Президент Володимир Зеленський має надзвичайно насичений графік, який окрім міжнародної частини також включає координацію багатьох важливих процесів внутрішнього життя України», – додав речник МЗС.

Ніколенко нагадав, що коли Бербок приїжджала до України минулого разу, Володимир Зеленський провів із нею «продуктивну зустріч».

«За підсумками переговорів міністрів закордонних справ Дмитра Кулеби й Анналени Бербок Україна і Німеччина досягли практичних домовленостей задля активізації взаємодії з низки важливих питань двостороннього порядку денного. І ми не дозволимо завадити нашому партнерству», – додав речник МЗС.

Читайте також: Німеччина готова до високої економічної ціни у разі запровадження санкцій проти РФ за вторгнення в Україну – Бербок

Напередодні відбулася зустріч президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца. Останній заявив, що йому невідомо про відмову Зеленського зустрічатися з Бербок. 

Зазначимо, що глава МЗС ФРН 7 лютого провела переговори зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою, а також з прем'єром України Денисом Шмигалем.

Кулеба на підсумковому брифінгу після зустрічі з Бербок заявив, що з Німеччиною виробляється потенційне рішення щодо постачання зброї Україні, проти чого раніше активно виступав німецький уряд.

Німеччина принципово не постачає зброю Україні. За словами міністра закордонних Анналени Бербок, Берлін готовий підтримувати Україну лише «беззбройними» методами: наприклад, устрою військових шпиталів.

Крім того, уряд Німеччини продовжує блокувати закупівлю Україною летальної зброї через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA).

Київ неодноразово закликав Берлін відмовитися від надто обережної політики щодо постачання озброєнь. 26 січня Міноборони країни заявило про готовність передати Україні п'ять тисяч захисних касок, але жодних письмових підтверджень не надало.

Також повідомлялося, що сертифікацію російського газопроводу «Північний потік-2» відновлять, якщо німецький регулятор отримає всі необхідні документи.

Раніше «ZN.UA Цифра» опублікувала влог про російську «газову голку» та Європу, яка не тільки не може з неї «злізти», а й збільшує діаметр. Автор ZN.UA, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар розповідає, як створюється спільний російсько-китайський газовий важіль тиску на аморфний Євросоюз.