UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скалецька знайшла "винних" у протестах в Нових Санжарах

Очільниця МОЗ не вважає винною владу, яка тривалий час не могла забрати українців з Китаю та зорганізувати нормальний карантин.

Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька знайшла винних у "гарячому прийомі" евакуйованих з Китаю на Полтавщині.

На думку Скалецької, це не влада, яка до останнього зволікала з евакуацією українців з епіцентру епідемії коронавірусу, а медіа, які "нагнали страху" на жителів Нових Санжар.

"Ми комунікацію вели, що ми підбираємо об'єкти у кількох місцях України, що вони мають відповідати всім безпечним умовам. Повністю наші дії комунікувалися і об'єкти, котрі розглядалися, вони були проаналізовані так само як і цей, аналізувався епідеміологами і фахівцями", - наголосила Скалецька в інтерв'ю "5 каналу".

За її словами, санаторій Національної гвардії у Нових Санжарах був "запасним варіантом": "Коли ми зрозуміли, що не вдається розмістити людей в інших локаціях, то роботи, котрі необхідно було провести, почали робити".

Водночас, кількість евакуйованих з Китаю українців та іноземців була відома заздалегідь – вони ставали на консульський облік та підписували згоду на карантин одразу після прибуття. Без відповідного підпису їх би не пустили на борт літака. Що завадило МОЗ підібрати такий заклад, куди б вмістилися усі евакуйовані, Скалецька не повідомила.

Натомість міністерка обурилася недовірою медіа до інформації чиновників, пише "Українська правда".

"Ми інформували, ми розповідали, що наш алгоритм дій однаковий для будь-якого міста в Україні…Наприклад, ми інформували, що маємо тест-системи.., що у нас є фахівці, котрі здійснюють нагляд і так далі, але що ми чули у медіа? Кожного разу, навіть коли ми інформували, медіа ішли у супровід такий, що ми все одно не довіряємо", - додала вона.

Скалецька вважає, що комунікації з боку МОЗ було вдосталь, а зміна місця карантину не завадила б протестам. І, зважаючи на зволікання влади, вона має рацію – проблема протестів на Полтавщині зовсім не у виборі локації.

"Це є питання чи нас хочуть чути? Чи нас хотіли раніше чути, коли ми говорили, що в Україні немає встановлених ні підозр, ні коронавірусу. А медіа могли чути: "Ми не віримо, їх ховають". І коли нам отак допомагають в лапках будь-які ютуб-канали, фейсбуки, можна скільки завгодно виходити на різні брифінги", - вважає міністерка.

Нагадаємо, у четвер, 20 лютого, літак з евакуйованими з Вуханя українцями та іноземцями приземлився в Харкові. З Китаю евакуювали 72 людини – 45 українців і 27 іноземних громадян.

Евакуйовані два тижні перебуватимуть в обсервації в закритому закладі НГУ у Нових Санжарах. Місцеві жителі зустріли громадян, протестами заблокованими дорогами й агресивною поведінкою. Для забезпечення порядку в населений пункт стягнули поліцію та Нацгвардію.

Про те, чому Україна виявилася неготовою до евакуації своїх громадян і як зустрічала евакуйованих з Вуханя, читайте у статтях Тетяни Силіної "Український сором" та Ольги Дмитричевої "Санітарний контроль".