UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситуація з коронавірусом контрольована і стабільна. Вакцинація почнеться в лютому - Зеленський виступив зі зверненням

Президент вважає, що зараз можна констатувати, що локдаун себе виправдав.

Вакцинація в Україні почнеться вже в лютому, і вже незабаром Київ отримає перший мільйон доз препарату від коронавируса

Про це у відеозверненні 25 січня заявив президент Володимир Зеленський.

Загалом він зазначив, що завершився напередодні локдаун дозволив стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу.

«На відміну від багатьох європейських країн у нас після новорічних і різдвяних свят не відбулося спалаху захворюваності. Крім того, за час локдауна видужали було більше, ніж хворих... Можна констатувати, що локдаун себе виправдав. Нам не довелося, як у багатьох країнах, закривати міста, вводити комендантську годину або надзвичайний стан », - розповів Зеленський.

Також він говорив, про 8000 грн допомоги підприємцям і про те, що за час посиленого карантину лікарні збільшили число нових ліжок.

«У нас є хороші новини про вакцину. Уже в лютому в Україні почнеться вакцинація. Ми найближчими днями повідомимо подробиці. В цілому - ситуація стабільна, контрольована і не така загрозлива, як була навесні», - додав Зеленський.

Раніше голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що перший етап вакцинації українців від коронавируса стартує в середині лютого, а другий етап вакцинації запланований на березень. Степанов запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. За його словами, українці отримають паспорти про проведення протівоковідной вакцинації, за прикладом європейців, які проживають в Євросоюзі.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на даний момент достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавирусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа».