Без подолання урядової кризи Україні буде складно проводити реформи.
Про це міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер заявив у середу, 17 лютого, після зустрічі в Берліні з міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, передає Deutsche Welle.
При цьому глава МЗС Німеччини закликав українське керівництво й надалі йти шляхом реформ і продовжувати виконувати умови Мінських домовленостей.
"А без дієздатного уряду це зробити неможливо", − підкреслив дипломат.
Нагадаємо, в середу речник Європейської комісії Майя Косьянчич від імені керівництва ЄС також закликала Київ продовжувати реформи.
Раніше очільник МВФ Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.
У свою чергу, посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав заяву Лагард про ризик припинення підтримки фонду черговим аргументом необхідності проведення реформ.
Посли країн ЄС і G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.
16 лютого Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ним же ініційовану. Для відставки уряду не вистачило 32 голосів. Голосів не дорахувалися через те, що "Блок Петра Порошенка" проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів. В результаті Верховна Рада зможе знову поставити питання про відставку Кабміну вже на наступній сесії, тобто не раніше вересня.
У той же час, перед невдалим голосуванням за відставку Кабміну 247 депутатів визнали роботу уряду в 2015 році незадовільною.