Спеціалізована антикорупційна прокуратура спростувала звинувачення НАБУ у саботажі розслідування корупції в Укроборонпромі. Відповідне повідомлення опубліковано на сторінці САП Facebook.
Зокрема, в повідомленні йдеться, що прокурори САП, розслідуючи факти корупції в Укроборонпромі, погодили 50 клопотань детективів про проведення обшуків на об'єктах рухомого і нерухомого майна (у тому числі у Гладковських і посадових осіб держконцерну, у контролерів підприємств-постачальників), 21 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та три клопотання про арешт майна.
Крім того, затверджено постанову про запит в іншого органу кримінального провадження, яке має відношення до розслідуваних НАБУ фактів.
"Погоджуючи ці клопотання, прокурор, фактично, розумів, що на 9 день після виходу в ефір сюжету Denys Bihus малоймовірно знайти якісь дані, що мають значення для кримінального провадження, проте дав згоду на їх проведення для повного, всебічного і об'єктивного дослідження виявлених фактів.
Ця робота продовжується і буде продовжуватися, без виступів у Верховній Раді України і без освітлення помилок у підготовлених детективами документах, у тому числі несумісності окремих тверджень з вимогами законодавства України", - йдеться в повідомленні.
"Проте найбільше занепокоєння викликають розголошення непроцесуальними особами даних про проведення обшуків у фігурантів у день їх проведення ще до їх завершення (брифінг від 07.03.2019 року)", - пояснює САП.
"Також вкрай тривожним є факт нерозуміння не тільки детективами, але і керівництвом НАБУ базових положень міжнародного законодавства і Конституції України щодо презумпції невинності" - зазначається в повідомленні САП.
Раніше в НАБУ заявили, що детективам було надано усну вказівку не згадувати в клопотаннях прізвище колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. У відповідь на це САП також опублікувала скан клопотання про обшук (на даний момент проведений) у фірмі, яка може бути причетна до розкрадання. При цьому в клопотанні фігурує ім'я Ігоря Гладковського, доповнює Корреспондент.net.
Нагадаємо, глава САП Назар Холодницький кілька разів повідомляв про саботаж розслідування справ про розкрадання в оборонці слідчими НАБУ. В САП також перерахували справи, які саботує НАБУ. Зокрема, у Спеціалізованійантикорупційній прокуратурі перерахували корупційні справи, у яких немає прогресу, і звернулися до Ради громадського контролю НАБУ із закликом контролювати ситуацію.
Розслідування Bihus.Info присвячено масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з безнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації з закупівлями підприємств "Укрооборонпромe". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".
26 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".