Влада України не планують вводити санкції проти телеканалу «Інтер» навіть якщо США досягнуть екстрадиції власника телехолдингу Inter Media Group Дмитра Фірташа по корупційній справі.
Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська на онлайн-конференції, організованої американським аналітичним центром Atlantic Council, повідомляє Укрінформ.
«Я не очікую цього [...] Ми не маємо можливостей блокувати або вводити санкції проти телеканалів в разі звинувачень власника в корупції», - зазначив міністр.
Він пояснив, що єдина можливість для того, щоб ввести обмеження відповідно до закону про санкції, в тому числі проти ЗМІ, - це є зв'язок з терористичною діяльністю. При цьому Малюська зауважив, що він особисто не має інформації у справі Фірташа, що той якимось чином підтримує російську агресію проти України або іншу терористичну діяльність.
«Тому я не очікую цього [введення санкцій проти« Інтера »] в найближчому майбутньому», - додав Малюська.
Нагадаємо, також глава Мін'юсту заявив, що за п'ять років санкції в Україні ввели проти понад 60 українських громадян і 260 українських компаній.
Він зазначив, що введення державою санкцій проти власних громадян не є чимось новим: «Більше 60 громадян України опинилися під санкціями протягом останніх п'яти років».
Крім того, малюська підкреслив, що введення санкцій проти трьох телеканалів і їх власника - нардепа від «Опозиційною платформи - За життя» Тараса Козака повністю відповідає українському законодавству.
Увечері 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника - члена парламентської фракції «ОПЗЖ» Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на які вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.
Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.
За даними ZN.UA, підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.
Рішення підтримали всі члени РНБО за винятком спікера Дмитра Разумкова.
Санкції проти каналів з пулу Медведчука спровокували розкол у фракції «Слуги народу» : більшість підтримали рішення президента, однак багато з ним не згодні. Підтримали Зеленського депутати фракцій «Голосу» і «Європейської Солідарності». «ОПЗЖ» виступила проти, а один з її лідерів Вадим Рабінович звинуватив Зеленського в «фашизмі».
Рішення РНБО підтримали США, Канада, Британія та Європейський союз. З аргументацією Зеленського погодилися посли держав «Великої сімки». Прогнозовано заявили про «наступ на свободу слова» в Кремлі.
Детальніше читайте в матеріалі ZN.UA "Санкції проти телеканалів Медведчука: головне" .