UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рудик: Між "слугами", "Голосом" та представниками ОП періодично ведуться обговорення створення коаліції

У "Голосі" поки чекають наступних рішень Зеленського. 

Народні депутати від партій "Слуга народу" і "Голос", а також представники Офісу президента періодично ведуть переговори про створення коаліції. Про це виданню "Інтерфакс Україна" розповіла глава фракції "Голос" Кіра Рудик. 

«Зі мною циклічно хтось веде переговори, щоб ми приєдналися. Час від часу на мене виходять представники або Офісу, або партії Слуга народу з переговорами про те, де ми можемо об'єднати наші зусилля», — зазначила вона.

У "Голос" підтримують дії влади, які є правильними для країни, попри те, де перебуває партія - в коаліції чи в опозиції. 

Рудик також прокоментувала останні рішення президента. 

«Це дійсно системні, проукраїнські, державні кроки, які ми підтримуємо, і я щиро рада, що він їх робить. Коли ми бачимо такі кроки, то говоримо: „О, можливо, з цього щось вийде!“. Але подивимося, якими будуть наступні, тому що це повинні бути не два-три випадкових державних рішення, а результат певного плану. Тоді і будемо говорити», — пояснила вона.

Читайте також: Разумков не вбачає необхідності в формуванні нової коаліції

На позачергових виборах в 2019 році до Верховної Ради пройшли 254 депутатів від президентської партії «Слуга народу». Станом на початок лютого у фракції «слуг» залишилося 245 осіб.

Для успішного голосування у Верховній Раді необхідно 226 голосів, однак далеко не завжди все «слуги» синхронно натискають зелені кнопки. Зокрема, парламент вже двічі провалив призначення Юрія Вітренка віце-прем'єром - міністром енергетики. Крім того, «слуг» регулярно підстраховують групи «За майбутнє» та «Довіра», мають місце також ситуативні голосування разом з іншими фракціями.

За даними Комітетет виборців України, в 2020 році « слуги» дали 226 голосів лише за 16% ухвалених Верховною Радою законів.

1 лютого голова фракції «Слуги народу» Давид Арахамія заявив про можливість формування коаліції з «Батьківщиною».