UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розслідування у справі Охендовського призупинено, але не "здулося" – Ситник

Детективи НАБУ чекають на виконання міжнародних правових доручень. За їхніми результатами буде прийнято остаточне рішення.

Розслідування справи щодо голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайла Охендовського призупинено, але не завершено, повідомив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.

"Справа за підозрою голови ЦВК. Скажу відверто, була дискусія з прокурорами з приводу завершеності цієї справи. Зараз прийнято рішення про зупинення досудового розслідування у зв'язку з виконанням міжнародних правових доручень", - пояснив Ситник під час прес-конференції із головної Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назаром Холодницким.

За словами директора НАБУ, остаточне рішення у справі Охендовського буде прийнято за результатами виконання цих доручень. "Це зовсім не означає, що справа "здулася", - додав він.

Ситник також прокоментував ситуацію з "амбарною книгою" "Партії регіонів", пише "Українська правда".

"ГПУ розслідує справу щодо суддів КС, які повернули повноваження Януковичу (екс-президенту Віктору Януковичу – ред.), – і НАБУ співпрацює з відповідним департаментом. Ті матеріали, які передав генерал Трепак (колишній перший заступник голови СБУ Віктор Тріпак – ред.), є доказами... Після передачі справи департаменту Горбатюка (голови Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка - ред.) була створена спільна група – і детективи НАБУ продовжують працювати разом зі слідчими ГПУ", – підкреслив директор НАБУ.

Нагадаємо, 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабарів від "Партії регіонів".

У квітні НАБУ направило в САП остаточний варіант підозри Михайлу Охендовському.

У червні 2017 року САП припинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не лише самого факту передачі коштів, але й використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах "Партії регіонів" виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).

Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів" читайте у статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".