UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська Держдума засуджує Євросоюз за "викручування рук" Україні

Рада Держдуми РФ включила до порядку денного пленарного засідання у п'ятницю проект заяви у зв'язку з прийняттям Європарламентом резолюції, що містить звинувачення на адресу Росії про тиск, який чиниться на найближчих сусідів.

Європа "викручує руки" Україні, змушуючи її відмовитися від частини суверенітету і перевести свої торговельно-економічні зв'язки під контроль 3, йдеться у проекті заяви Ради Держдуми, який буде обговорюватися на засіданні палати у п'ятницю, 20 вересня.

"Останнім часом все більш очевидно, що саме європейські політики за допомогою прямого політичного тиску і відвертого "викручування рук", в тому числі з питань внутрішньої політики України, змушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України і перевести свої торговельно-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя", - йдеться в проекті заяви Держдуми РФ.

"Проект угоди з ЄС про асоціацію передбачає кардинальні зміни всієї системи торговельно-економічного регулювання України, її відмову від суверенних повноважень в галузі митної, торговельної політики, санітарного, ветеринарного та фітосанітарного контролю, технічного регулювання", - йдеться у проекті заяви.

При цьому Україна буде змушена змінювати своє законодавство "за лекалами Євросоюзу без жодного права впливати на процес прийняття рішень у життєво важливих для власної економіки областях".

"У разі "асоціації" з ЄС Україні, яка неминуче втратить частину своєї самостійності, буде набагато складніше вибудовувати плідне економічне партнерство з Росією та іншими країнами Митного Союзу, а також брати участь у подальшому євразійському інтеграційному процесі", - йдеться у проекті.

Відповідну заяву палата має намір розглянути як відповідь на резолюцію Європейського парламенту від 12 вересня цього року, у якій РФ звинувачують у тиску на низку держав, що входять у програму ЄС "Східне партнерство", в тому числі на Україну. !zn

Читайте також:

Угода про асоціацію: ЄС поки не визначив першочергові політичні вимоги до України

Янукович обговорив з Азаровим асоціацію з ЄС і подальшу долю відносин із Росією

Єврокомісар Фюле порадив Києву вирішити всі проблеми на шляху до підписання асоціації

Опозиція і більшість погодили пакет єврозаконів для голосування