UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія погрожує залишити зимову сесію ПАРЄ

Повноваження російської делегації оскаржили з базових і процедурних підстав.

Російська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи погрожує залишити нещодавно розпочату зимову сесію через "ущемлення власних прав".

"Я сподіваюся, що розсудлива більшість не буде такі рішення ухвалювати. Але якщо ухвалять, ми поїдемо", - заявив голова делегації, віце-спікер Державної думи РФ Петро Толстой.

"Будь-яке обмеження наших повноважень спричинить вихід російської делегації з майданчика ПАРЄ", - додав член делегації, голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький.

У перший день сесії в Страсбурзі повноваження російської делегації оскаржили з базових і процедурних підстав.

Росію звинуватили в порушенні рішень Європейського суду з прав людини та наявності у складі делегації фігурантів санкційного "чорного списку" ЄС, зокрема, Леоніда Слуцького. Крім того, у ПАРЄ оскаржили призначення лідера російської делегації віце-президентом Асамблеї.

Питання надіслано на розгляд комітету з моніторингу, який повинен розглянути його протягом 24 годин. Після цього ПАРЄ повинна протягом двох днів, або прийняти пропозицію або відхилити її.

Нагадаємо, зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі розпочалася в понеділок, 27 січня. І триватиме до 31 січня.

16 січня Верховна Рада підтримала поновлення участі української делегації в ПАРЄ. Україна відмовилася від участі в осінній сесії Асамблеї через зняття з Росії санкцій.

У 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ за анексію українського Криму й агресію в Донбасі. У відповідь делегація РФ відмовилася брати участь у сесіях Асамблеї і сплачувати внески.

Однак 25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня асамблея відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. В Асамблеї створили групу з протидії РФ (Україна, Грузія, Литва, Латвія й Естонія).

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада".