UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія пригрозила Україні та іншим учасникам Кримської платформи

Створення Кримської платформи Росією сприймається як «загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».

Росія вважає «нелегітимними» будь-які дії України щодо повернення собі контролю над окупованими Кримом.

Про це заявила прессекретарка Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова, передає пресслужба МЗС РФ.

При цьому вона підкреслила, що такі дії України, і зокрема створення Кримської платформи, не можуть сприйматися інакше, як «загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».

За словами Захарової, Київ «під прикриттям своїх західних кураторів безсоромно зневажають міжнародним правом». Україна нібито проводить «насильницьку українізацію», «заохочує неонацизм» і порушує права «російськомовних громадян».

«Всі зусилля Києва щодо повернення Криму є нелегітимними і не можуть сприйматися інакше, як загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації. Ще раз нагадуємо, що будемо розглядати участь будь-яких країн і організацій в таких діях, включаючи ініціативу Кримська платформа, як недружній щодо Росії крок, як пряме посягання на її територіальну цілісність», - заявила прессекретарка МЗС РФ.

11 березня РНБО затвердила стратегію деокупацію Криму, а також доручила Службі безпеки України вивчити обставини укладення «Харківських угод» 2010 року, згідно з якими тодішнє керівництво України на чолі з Віктором Януковичем в обмін на знижку на газ на 25 років продовжила термін продовжило термін перебування російського флоту в Криму. У рішенні РНБО основний акцент зроблено на 236 депутатах, котрі голосували за ратифікацію документа. Однак чомусь його розробники і промоутери з виконавчої влади опинилися поза полем зору РНБО.

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму. Перший самыт платформи заплановано на травень.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.