UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія хоче запропонувати українцям з Донбасу з паспортами РФ голосувати на виборах в Держдуму в Ростові або "дистанційно"

Кремль продовжує відкрито нехтувати мінськими домовленостями та затягувати окуповану територію Донбасу на свою політичну, економічну, культурну та електоральну орбіту

Жителі окупованих Росією територій Донецької та Луганської областей, які  отримали російські паспорти, можуть отримати можливість проголосувати на виборах в Державну думу РФ в Ростовській області або "дистанційно", повідомивло "Интерфаксу" джерело в Москві.

"Вивчається можливість формування територіальними виборчими комісіями в Ростовській області списків виборців з-поміж росіян, які постійно проживають на території Донецької та Луганської областей України, але не володіють постійною реєстрацією на території РФ. Таким чином, розглядається можливість надати таким громадянам можливість реалізувати своє виборче право на території прикордонного регіону РФ", - сказав співрозмовник агентства.

Він нагадав, що такий "принцип" вже використовували на голосуванні за обнуління термінів Путіна і продовження його влади.

"На тлі епідеміологічної обстановки з урахуванням сезонного фактора на початку вивчається можливість участі виборців які тривалий час перебувають на території Луганської та Донецької областей України в дистанційному електронному голосуванні. Для цього їм необхідно буде мати підтверджену обліковий запис на порталі "держпослуги", дані якого зіставлені з даними реєстру виборців ГАС "Вибори", а також подати заяву про участь в дистанційному електронному голосуванні через той же портал", - сказало джерело російського агентства.

Читайте також: МЗС відреагував на плани Росії відкрити представництва однієї російської партії в Донецьку та Луганську

Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької та Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери та бойовиків.

Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і «Л-ДНР»? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.