Рада національної безпеки і оборони України підтримала Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, яку презентував віце-прем'єр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.
"Цей документ визначає конкретні кроки, які необхідно здійснити в структурі управління, системі планування, розвитку експортного потенціалу, а також кадрового потенціалу ОПК України до 2030 року. Серед пріоритетних напрямків і завдань - проведення реорганізації підприємств-учасників ГК "Укроборонпром", підприємств Міноборони, Мінстратегпрома, Державного космічного агентства України та інших органів управління", - повідомляє прес-служба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.
Уруський повідомив, що Стратегія визначає основи державного регулювання і шляхи забезпечення державної підтримки оборонного сектора економіки. Серед заходів державного протекціонізму - надання податкових пільг і звільнення від сплати ввізного мита та багато іншого. Крім того, згідно зі Стратегією обсяг коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення розвитку ОПК, щорічно повинна становити не менше 0,5% ВВП.
РНБО підтримав Стратегію розвитку ОПК України і дав відповідні доручення щодо наповнення її конкретним змістом.
"Щиро сподіваюся, що всі передбачені Стратегією заходи будуть реалізовані, в нашій державі нарешті з'явиться належна бізнес-середовище, яке забезпечить динамічний розвиток галузі і створення сучасних високотехнологічних зразків озброєння для задоволення основних потреб сектора безпеки і оборони України відповідно до сучасних викликів і загроз", - підсумував Уруський.
Детальніше про те, як реформується український ОПК, читайте в тексті Олега Уруського «Останній шанс».
Про те, як розвивався вітчизняний ОПК за 29 років незалежності читайте в матеріалі Дмитра Менделєєва "ОПК, який Україна втратила..."