Наразі немає остаточного рішення щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Радник глави ОП Михайло Подоляк, коментуючи публікацію видання Politico, яка вже встигла наробити галасу, заявив, що остаточне рішення у США приймуть після саміту президентів Джо Байдена та Володимира Зеленського.
Подоляк розповів УП, що зараз Україна працює на всіх рівнях у США та Європі для зупинки будівництва "Північного потоку-2".
"Рішення щодо "Північного потоку — 2" не може прийматися за спиною у всіх тих, кому цей проєкт реально загрожує. Ситуація ще не завершена, і вона може бути повністю прояснена тільки під час візиту президента Зеленського в Вашингтон", — сказав він.
Робота, додав Подоляк, триває сьогодні на всіх фронтах: на політичному, дипломатичному, юридичному та інформаційному.
"Її не можна зводити до якихось лінійних оцінок, примітивізації та до якогось "аларм" про магічні ультиматуми або надприродні прохання", — заявив радник.
Видання Politico повідомляє, що найближчими днями Німеччина та США планують оголосити про угоду щодо майбутнього газопроводу «Північний потік-2». За даними Reuters, Вашингтон відмовився зупинити проєкт. Тож зараз представники адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена закликають українських посадовців утриматися від критики майбутньої угоди.
Згодом радник Держдепартаменту США спростував тиск на Україну у питанні "Північного потоку-2»". Дерек Шолле підтвердив переговори Німеччини і США щодо енергобезпеки України, але відмовився говорити про деталі.
Минулого тижня президент України Володимир Зеленський вирушив до Берліна, щоб особисто переконати канцлерку Ангелу Меркель, президента Франка-Вальтера Штайнмаєра, а також найбільш імовірного нового канцлера – лідера ХДС Арміна Лашета змінити позицію Німеччини щодо «Північного потоку-2». А коли не переконати, то бодай отримати для країни економічні компенсації та гарантії безпеки. Чи вдалося це йому, читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»» у ZN.UA.