UA / RU
Підтримати ZN.ua

Регіонали наполягають на наданні російській мові статусу державної

Пропозиції регіоналів співзвучні з пропозиціями МЗС РФ - конституційна реформа в Україні і присвоєння російській мові статусу державної.

Фракція Партії регіонів ініціює якнайшвидше проведення конституційної реформи та надання російській мові статусу другої державної, повідомив лідер цієї фракції Олександр Єфремов.

Як повідомляє прес-служба регіоналів, про це Єфремов заявив під час засідання погоджувальної ради в понеділок, 24 березня.

"Ситуація у державі, у східних регіонах, м'яко кажучи, напружена. На жаль, змушені констатувати, що проблеми продовжують накопичуватися дуже великими темпами. Ситуація у державі загострюється через непродумані радикальні заяви окремих осіб з Києва. Я просив би тих, хто виходить на публічні майданчики, більш зважено підходити до своїх висловлювань. Тому що будь-яке слово, сказане у центрі нашої держави, часом може викликати незворотні процеси, і я просив би це враховувати", - сказав політик.

"Ще раз хочу підкреслити, що для збереження держави нам необхідно навчитися слухати і чути всіх, а не тільки тих, кого приємно чути. Люди на сході хочуть відчувати себе у своїй державі повноправними та рівноправними громадянами. У зв'язку з цим першочерговим завданням на сьогоднішній день є необхідність проведення конституційної реформи, вироблення такої форми облаштування країни, яка гарантувала б територіальну цілісність України, а також надалв російській мові статус другої державної. Ми пропонуємо прийняти рішення про скликання Конституційних зборів з пропорційним представництвом від регіонів і розпочати цю роботу якомога швидше. Якщо ми цю роботу не почнемо... ми просто запізнимося", - зазначив Єфремов.

Варто нагадати, що 17 березня Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило заяву, в якій висловило своє бачення внутрішньополітичної кризи в Україні" і те, що Україні потрібно зробити для її вирішення.

Зміст цієї заяви відповідає раніше оприлюдненому плану РФ, переданому Євросоюзу і США тиждень тому. Його головні тези - федералізація України, визнання "референдуму" у Криму і присвоєння російській мові статусу державної. !zn

Читайте також:

Експерт: Федералізація в Україні перестала бути актуальною

Мін'юст: Націоналізація кримською владою майна України - це крадіжка

МЗС назвало неприйнятним "ультимативний" план Росії щодо України

Росія висунула Україні умови: федералізація і відокремлення Криму