Радник президента України Петра Порошенка і його представник у Кабінеті міністрів Олександр Данилюк розповів, чому він в останній момент, через кілька місяців після ухвалення законопроекту про держслужбу у першому читанні, виступив з його критикою на Національній раді реформ, після чого Порошенко схвалив рішення відкликати даний законопроект.
Зокрема, за словами Данилюка, запропонований законопроект недостатньо радикальний і більше підходить для "стабільної Європи", ніж для України, якій потрібен "революційний досвід Грузії".
"Насправді я останній, хто виступив щодо якості закону про державну службу на цьому засіданні. Моя позиція однозначна: нам потрібен прогресивний закон про державну службу, який дозволить швидко і ефективно провести реформи в країні. Найближчі п'ять років - ключові. І державний апарат повинен допомагати цьому процесу, а не заважати, як це відбувається зараз", - заявив Данилюк в інтерв'ю ZN.UA, який ще в 2010 році був радником президента Віктора Януковича з економічних реформ.
За його словами, "в якийсь момент він прийшов до висновку", що в законопроекті, який обговорювався на засіданні, закладена модель стабільних європейських країн. Країн, де бюрократія вже багато років займається абсолютно рутинною роботою за давно відпрацьованою схемою.
"Ні Британія, ні Франція, ні будь-яка інша країна Європи сьогодні не реалізує таку кількість реформ одночасно, як Україна. Вони не живуть у такій критичній ситуації, як ми. Вони приступають до якоїсь реформи і роблять її багато років. Ми не можемо собі цього дозволити. Таким чином, нам необхідна така державна служба, яка могла б бути швидко мобілізована для швидких реформ. Нам не підходить система державного управління стабільної Європи, нам потрібна модель революційної Грузії та інших країн, де провели швидкі реформи і де держслужбовці дійсно допомагали, а не стояли в опозиції до змін", - продовжив Данилюк.
Він також різко відкинув звинувачення в тому, що він дезінформував президента про те, що в Євросоюзі незадоволені цим законопроектом. За його словами, в ЄС "немає однозначної позиції".
У той же час, глава Національного агентства по державній службі при Кабміні Костянтин Ващенко в інтерв'ю ZN.UA заявляв, що президента дезінформували щодо законопроекту про держслужбу.
Раніше повідомлялося, що президент Порошенко обґрунтував намір відкликати законопроект про держслужбу помилковою інформацією. Пізніше в ЄС підтвердили, що виступають за його прийняття і не мають претензій до проекту закона.
Читайте повне інтерв'ю Костянтина Ващенка і критика законопроекту про держслужбу Олександра Данилюка в інтерв'ю Торпедоносці. Хроніка скандального відкликання закону про держслужбу на нашому сайті.