Рада продовжила роботу тимчасової слідчої комісії щодо суперечного газу РУЕ
Верховна Рада на два місяці продовжила роботу тимчасової слідчої комісії (ТСК) парламенту щодо так званого суперечного газу компанії «РосУкрЕнерго». За відповідне рішення проголосували 318 народних депутатів.
Верховна Рада на два місяці продовжила роботу тимчасової слідчої комісії (ТСК) парламенту щодо так званого суперечного газу компанії «РосУкрЕнерго». За відповідне рішення проголосували 318 народних депутатів.Дане рішення Рада прийняла за пропозицією голови ТСК Романа Зварича. Як очікується, остаточний звіт комісії буде представлений парламенту в листопаді.
Виступаючи перед депутатами, Роман Зварич також повідомив, що перед ТСК відмовилися виступити голова СБУ Валерій Хорошковський, міністр юстиції Олександр Лавринович і генеральний прокурор Олександр Медведько.
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, розслідування фактів корупційної діяльності ЗАТ «РосУкрЕнерго» і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, а також арешту екс-голови Державної митної служби України Макаренка А.В. була створена 1 липня.
Її звіт парламент мав заслухати у кінці вересня.
Нагадаємо, як стало відомо «Дзеркалу тижня» із власних джерел, у четвер, 23 вересня, до приймальні громадян Верховного суду України надійшла скарга НАК «Нафтогаз України» на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 13 серпня 2010 року і рішення Апеляційного суду столиці від 17 вересня 2010 у справі за заявою швейцарського газотрейдера «РосУкрЕнерго» про визнання і примусове виконання рішення іноземного суду.
Таким чином, на сьогоднішній день можна констатувати: вже дві судові інстанції України підтвердили правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року, відповідно до якого НАК «Нафтогаз України» зобов'язаний повернути компанії «РосУкрЕнерго» 12,1 мільярда кубометрів природного газу.
Для завершення процедури імплементації рішення Стокгольмського арбітражного суду необхідно останнє рішення - Верховного суду України.
СБУ 8 червня порушило справу за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.
У даній справі звинувачення були пред'явлені колишньому першому заступнику голови НАК Ігорю Діденку, екс-главі Держмитниці Анатолію Макаренку і колишньому заступнику начальника Енергетичної регіональної митниці Тарасу Шепітьку.