UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада змінила закон про реформу прокуратури

Зокрема, закон передбачає обов'язкову атестацію для того, аби стати прокурором в Офісі генпрокурора, обласній чи окружній прокуратурі.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон №5157 “Про внесення змін до розділу II “Прикінцеві і перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури” щодо окремих аспектів дії перехідних положень”. Документ підтримали 293 народні депутати.

“Метою законопроєкту є необхідність урегулювання питань, пов’язаних із завершенням реформи органів прокуратури, та забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України”, - йдеться у пояснювальній записці.  

Закон робить обов’язковою атестацію для того, аби стати прокурором в Офісі генпрокурора, обласній чи окружній прокуратурі. При чому атестацію потрібно проходити навіть у разі відновлення на посаді прокурора за рішенням суду.

Крім того, документом передбачено завершення відбору та дисциплінарних проваджень, початих до 1 вересня 2021 року.

Також закон дає генпрокурору право приймати рішення про всеукраїнські конференції прокурорів для призначення членів Ради прокурорів України та органу, який здійснює дисциплінарне провадження, затвердження положення про порядок роботи такого органу і його відкриття.

Читайте також: У Києві фіскали з прокуратурою обшукують КП "ГІОЦ"

Нагадаємо, закон про першочергових заходів із реформи органів прокуратури Верховна Рада ухвалила ще у вересні 2019 року. Документ передбачав перейменування Генпрокуратури в Офіс генерального прокурора та ліквідацію Головної військової прокуратури. 

Згідно із законом, всі прокурори мали пройти переатестацію. При цьому, документом передбачено надання генпрокурору права ліквідовувати та реорганізовувати окружні й обласні прокуратури. Також генпрокурор може у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, реформа прокуратури майже завершена. Однак, ще минулого року головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначав, що з приходом Венедіктової відбувся відкат реформи.

Детальніше роботу генпрокурорки головний Олександр Лємєнов аналізує у статті "Прокурорський відкат Ірини Венедіктової" для ZN.UA.