Верховна Рада проголосувала за звернення до Конгресу США щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом загального запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". Проєкт постанови №5520 підтримали 292 народні депутати.
У зверненні йдеться про те, що російський газопровід “Північний потік - 2” є черговою спробою РФ використовувати енергетику як інструмент гібридної війни. Зокрема, газопровід прямо загрожує енергетичній безпеці як України, так і Європи, а також порушує принципи Енергетичного Союзу ЄС щодо диверсифікації джерел енергії, маршрутів і постачальників в газовій сфері.
“Концентрація російських трубопроводів у Балтійському морі може дати Росії привід для активного захисту “Північного потоку – 2”: починаючи з формальних процедур контролю руху суден у Балтійському морі, а згодом, як у випадку з Україною, і більш агресивної поведінки, блокування кораблів, впливу на торгівлю в регіоні. Реалізація “Північного потоку – 2” остаточно розв’яже руки РФ і дозволить продовжити російське військове вторгнення до Східної України”, - вказано у зверненні.
Тому Верховна Рада закликала Палату представників та Сенат Конгресу США використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством, для цілковитого і незворотного зупинення будівництва газопроводу в “Північний потік-2”. Парламентарії просять це зробити за допомогою застосування блокуючих санкцій проти всіх учасників даного російського геополітичного проєкту, у тому числі Nord Stream AG.
Раніше повідомлялося про те, що США не розширюватимуть санкції проти "Північного потоку-2" заради відносин із союзниками. Оператор газопроводу та його виконавчий директор Маттіас Варніг потрапили під "виключення".
Зокрема, президент США Джо Байден виступає проти завершення проєкту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.
19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2" і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.
Детальніше про те, чому досі не зупинили "погану угоду для Європи" і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара “Підводні течії проекту “Північний потік-2” та “Північний потік-2": кліматичний вимір”.