У Комітеті міністрів Ради Європи погодили додаткову процедуру покарання проти країн-членів за серйозні порушення статуту організації. Про це повідомляє "Укрінформ".
"Нова додаткова процедура між Комітетом міністрів та Парламентською асамблеєю у відповідь на порушення країн-членів своїх статутних зобов'язань була ухвалена", - повідомили у КМРЄ.
Відомо, що Парламентська асамблея ухвалила це рішення ще під час зимової сесії минулого тижня, незважаючи на супротив з боку української делегації та її союзників.
Нові правила роблять практично неможливим процес санкційного покарання країн-членів РЄ у випадку порушень статуту організації та регламенту Парламентської асамблеї, включаючи норми міжнародного права.
16 січня Верховна Рада підтримала відновлення участі української делегації в ПАРЄ. Україна відмовилася від участі в осінній сесії Асамблеї через зняття з Росії санкцій.
У 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ за анексію українського Криму й агресію в Донбасі. У відповідь делегація РФ відмовилася брати участь у сесіях Асамблеї і сплачувати внески.
Однак 25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня асамблея відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. В Асамблеї створили групу з протидії РФ (Україна, Грузія, Литва, Латвія й Естонія).
Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада".