Верховна Рада ухвалила закон №5460 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій». Документ у другому читанні підтримали 336 народних депутатів.
Документ збільшує на 650 млн грн видатки із загального фонду держбюджету на централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я.
На субвенцію з держбюджету місцевим на закупівлю послуг щодо проєктування та встановлення кисневих станцій виділили 150 млн грн.
Нагадаємо, в МОЗ повідомили, що напередодні свою роботу відновили два найбільші виробники кисню в Україні, тому зараз його вистачає для всіх хворих на коронавірус. Про це на брифінгу розповів заступник голови МОЗ Олександр Комаріда, хоча вчора під час засідання міськради в Одесі було сказано, що у лікарнях міста ситуація з цим ще критична.
Попри заяви МОЗ, у про дефіцит кисню заявили у Миколаївському обласному центрі лікування інфекційних хвороб. При цьому проблеми із киснем у лікарнях Одеси та області також нікуди не зникли, а просто видозмінилися. Мер Києва Віталій Кличко також заявив, що у разі стрімкого збільшення пацієнтів з коронавірусом, які потребують кисневої підтримки, у столиці може виникнути нестача кисню.
Перед Віктором Ляшком, призначеним на посаду міністра охорони здоров'я України 20 травня нинішнього року, щодо ковіду, по суті, стояло тільки три завдання — організувати і провести вакцинальну кампанію; підготувати медсистему до нової хвилі; розробити ефективні карантинні заходи та способи контролю над ними. Як він із ними впорався — читайте у статті Алли Котляр «Велика госпіталізація»: чому так багато українців помирає від коронавірусу».