UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо екстреної реєстрації вакцини проти коронавірусу

Цікаво, що в перелік країн, на чиї рішення повинна рівнятися Україна, з'явилися Китай, Індія та Бразилія. При цьому, Бразилію внесли в список для того, щоб можна було швидше закупити вакцину від Sinovac. 

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №4613 “Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання”. Документ підтримали 318 народних депутатів.

“Основною метою прийняття проекту Закону є створення адаптованого до законодавства Європейського Союзу законодавчого поля, яке впорядкує правовий статус процедури державної реєстрації лікарських засобів “під зобов'язання”. Такі зміни дадуть правове поле для здійснення державної реєстрації вакцин для профілактики COVID-19”, - йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з текстом законопроекту, екстреній реєстрації можуть підлягати препарати, якщо:

За наявності вищеназваних обставин, препарат можуть зареєструвати для екстреного використання на той термін, який дозволить виконати такі зобов’язання:

Читайте також: The Economist: Україна отримає широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року

У статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що в національному законодавстві відсутній дієвий механізм видачі дозволу на використання вакцин, що знаходяться на фінальній стадії досліджень. А значить реєстрація цих препаратів і, відповідно, доступ до них українців можуть бути ускладнені.

Йшлося про необхідність прискореної реєстрації вакцин, що мають досить високу ефективність і вже зареєстрованих у високорозвинених країнах, де є система і традиція контролю за такими препаратами. "Тепер же в українському списку, крім цих країн, опинилися Китай, Індія і Бразилія, - коментує редактор розділу "Суспільство" Алла Котляр. - Чому Китай і Індія - зрозуміло. Уряд не зміг домовитися про закупівлю вакцин ні з одним виробником, крім цих двох країн. Бразилія ж внесена в список для того, щоб можна було швидше закупити вакцину від Sinovac. Відомо, що там CoronaVac вже зареєстрована. 

Вставляючи в список вакцини, зареєстровані в країнах з сумнівною прозорістю і якістю процедури перевірки ліків, влада, яка не змогла домовитися про передові вакцини для України, просто захотіла зберегти обличчя. Коштом нашого здоров'я".

Докладніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений наприкінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, пише Алла Котляр у статті “Антиділа” для читачів ZN.UA.