UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила проєкт закону, що встановлює вартість «пакунку малюка»

Цього року вартість бебі-боксу стартуватиме від 5,7 тисячі гривень.

Верховна Рада підтримала у другому читанні проєкт закону №5604 «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», що встановлює вартість «пакунку малюка» - натуральної допомоги батькам новонароджених. «За» проголосували 307 народних депутатів.

Ухвалений законопроєкт встановлює вартість одного пакунку  у розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років, станом на 1січня поточного року (на 1 січня 2021-го - 1 921 гривня), кінцева ціна визначатиметься за результатами аукціону (товари для комплектування пакунку закуповуються через систему Prozorro). Таким чином, вартість «пакунку малюка» цього року становитиме щонайменше 5 763 гривні.

Вартість пакунку не зараховується до розміру допомоги при народженні першої та кожної наступної дитини.

Також законопроєкт покладає функцію визначення органу соціального захисту, який допомагатиме батьками чи опікунам за місцем проживання, на заклади, що призначають і здійснюють виплату/видачу державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Читайте також: 13 тисяч породіль отримали компенсацію за бебі-бокси

Нагадаємо, 1 січня 2021 року в Україні повернули «пакунки малюка» у натуральному вигляді. Минулого року влада запропонувала замінити видачу товарів для новонароджених грошовою компенсацією у 5 тисяч гривень для купівлі необхідного.

Експерти ЮНІСЕФ розкритикували таке рішення і закликали Кабінет міністрів зберегти «пакунок малюка».

17 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла законопроект №3006а про внесення змін до закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакет малюка». Президент Володимир Зеленський підписав документ 21 жовтня.

ZN.UA першим звернуло увагу на ініціативу з бебі-боксами і відстежувало її на усіх етапах реалізації в Україні, зокрема, під час спроби замінити натуральну допомогу грошовою виплатою. Докладніше - у матеріалі Алли Котляр, Юлії Самаєвої і Ядвиги Соколовської «Бебі-бокси Пандори» і статтях Алли Котляр «Бебі-бокси Пандори-2» та «Бебі-бокси Пандори-3».