Голова Верховної Ради України 3 підтвердив, що на засіданні у п'ятницю, 22 листопада, заплановано розгляд "євроінтеграційних" законопроектів - про лікування засуджених за кордоном та про прокуратуру (прийнятий у першому читанні).
Спікер парламенту також запропонував депутатам перенести з четверга на п'ятницю голосування законопроекту про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і про Кредитну угоду між Україною, Нацбанком України і Євросоюзом щодо надання Україні макрофінансової допомоги ЄС. Цей законопроект депутати розглянули, обговорили, а голосуватимуть за нього у п'ятницю.
Опозиціонери під час обговорення заявили, що провладна більшість відмовилася голосувати за "євроінтеграційні" закони, але при цьому хоче отримати фінансову допомогу від Євросоюзу.
Рибак закрив ранкове засідання і нагадав депутатам, що о 16:00 розпочнеться вечірнє засідання парламенту.
ТАКОЖ: Рада провалила всі "євроінтеграційні" закони з питання Тимошенко
У свою чергу, глава фракції Партії регіонів Сергій Єфремов на брифінгу заявив, що "євроінтеграційні" законопроекти про лікування засуджених за кордоном та про прокуратуру парламент може розглядати у п'ятницю, або ж на позачерговому засіданні парламенту.
"Будемо ми їх розглядати у п'ятницю або на додатковому позачерговому засіданні, буде залежати від готовності документів, зокрема, від роботи робочих груп", - сказав він.
"Україна пройшла весь інтеграційний шлях, однак ми не отримуємо від ЄС жодних відповідних кроків, а лише вимоги, хоча у нас виникає багато проблемних питань, у першу чергу, у сфері економіки", - підкреслив лідер фракції Партії регіонів.
Нагадаємо, Верховна Рада 21 листопада відхилила шість законопроектів, присвячених вирішенню питання Юлії Тимошенко. Всі законопроекти, що стосуються лікування засуджених за кордоном, було вирішено розглядати за скороченою процедурою. Жоден законопроект не набрав більше 195 голосів (при необхідних 226). Партія регіонів і комуністи не голосували.
Раніше в парламенті було зареєстровано шість законопроектів, що передбачають можливість лікування Юлії Тимошенко за кордоном або звільнення її від кримінальної відповідальності.
7 листопада у Верховній Раді не вдалося досягти компромісу з приводу прийняття законопроекту щодо вирішення питання Тимошенко, незважаючи на те, що в консультаціях брали участь спостерігачі від Європарламенту Олександр Кваснєвський і Пет Кокс.
8 листопада парламент створив робочу групу, але депутати безрезультатно намагалися розробити один законопроект, який би дав можливість Тимошенко виїхати на лікування за кордон.
Раніше повідомлялося про те, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликала опозицію підтримати без обговорення євроінтеграційні законопроекти заради підписання угоди про асоціацію з ЄС. !zn
Читайте також:
Рада провалила всі "євроінтеграційні" закони з питання Тимошенко
Рада прийняла "євроінтеграційний" закон про вибори народних депутатів
Робоча група не змогла підготувати закон з питання Тимошенко
Тимошенко закликала прихильників підтримати "євроінтеграційні" закони без обговорення