UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада планує розглянути законопроєкт щодо розвитку інституту старост: онлайн

Також депутати планують посилити відповідальність за неправдиве повідомлення про замінування.

Під час засідання 2 березня Верховна Рада розгляне кілька проєктів постанов щодо позачергових виборів. Про це йдеться у порядку денному парламенту.

Зокрема, депутати планують призначити 31 жовтня 2021 року вибори:

У другому читанні парламент розгляне проєкт закону №3911 «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян».

Також в цілому народні депутати розглянуть законопроєкт №3761 «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями».

Крім того, у порядку денному йдеться про розгляд у другому читанні проєкту закону №3762 «Про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України».

У першому читанні Верховна Рада має розглянути законопроєкт №3881 «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів».

Також за основу народні депутати розглянуть законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост».

Зазначимо, що сьогодні в парламенті почала працювати система, яка дозволить уникнути кнопкодавства.

Читайте також: Рада може зробити «подарунок» недоброчесним забудовникам, дозволивши приватизацію майна шкіл

У своїй статті для ZN.UA Юрій Ганущак повідомив, що члени Комісії з питань правової реформи при президентові сьогодні мають обговорити узгоджений усіма гілками влади проєкт змін до Конституції в частині децентралізації.  Відповідний документ президент Володимир Зеленський анонсував на форумі «Україна 30» під час засідання Ради розвитку громад та територій.

Кому повинен підпорядковуватися префект — президенту  або уряду? Чи потрібен в Конституції список областей? Чи збережеться субрегіональний (районний) рівень місцевого самоврядування? Хто і коли може розпустити місцеву раду? Чи варто каденцію органів місцевого самоврядування скорочувати до трьох років? Відповіді на ці питання читайте у статті Юрія Ганущкака  «Новий проєкт змін до Конституції від президента. Які можуть бути міни цього разу?».