UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада хоче зменшити споживання природного газу в суспільному виробництві

Депутати у першому читанні ухвалили законопроєкт про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії. 

Верховна Рада під час позачергового засідання 21 жовтня ухвалила у першому читанні законопроєкт №4527 «Про внесення змін до Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» щодо розвитку високоефективної когенерації». Документ підтримали 282 народні депутати.

«Метою законопроєкту є створення умов для розвитку в Україні високоефективної когенерації з дотриманням принципів та положень законодавства Європейського Союзу, що у кінцевому рахунку забезпечить підвищення ефективності використання палива та зменшення споживання природного газу в суспільному виробництві», – пояснили у пресслужбі парламенту.

Серед іншого, проєкт закону передбачає надати кінцевим споживачам можливість вибрати між енергією, виробленою когенераційними установками, та енергією, отриманою за допомогою інших технологій. Для цього пропонується надати споживачеві гарантії походження електричної енергії, виробленої на основі узгодженої ефективності контрольних значень високоефективної когенераційної установки.

Проєкт закону пропонує встановити термін дії гарантії походження – 12 місяців з дня видачі, а також стандартний обсяг відпущеної в мережу електричної енергії – 1МВт·год.

Згідно з документом, ведення електронного реєстру гарантій походження енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією здійснюватиме центральний орган виконавчої влади у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Це планується робити в порядку та за формою, встановленою Кабінетом міністрів.

Читайте також: Рада змінила законодавство щодо НБУ

Нагадаємо, Верховна Рада під час позачергового засідання також ухвалила закон №4507 «Про енергетичну ефективність». Закон передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії.