UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада хоче збільшити штрафи за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки

Депутати ухвалили у першому читанні відповідний законопроект.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №4157 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки". Документ підтримали 317 народних депутатів.

Зокрема, документ пропонує за порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки запровадити штрафи у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1700 грн. Посадовців пропонується штрафувати на суму від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 3 400 грн. Такі ж штрафи передбачені й за використання протипожежної, аварійно-рятувальної та іншої спеціальної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням.

Крім того, за завідомо неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції, екстреної медичної допомоги пропонується накладати штраф у розмірі від 200 до 600 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 3 400 до 10 200 грн.

Згідно із законопроектом, за невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадовців центрального органу виконавчої влади щодо держнагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки або за перешкоджання їхній діяльності планується штрафувати на суму від 60 до 200 неоподатковуваних мінімумів, що дорівнює від 1020 до 3 400 грн. Посадовцям та ФОПам пропонується виписувати штраф у розмірі від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 1700 до 8 500 грн.

Під час сьогоднішнього засідання Верховна Рада ухвалила також у першому читанні законопроект про встановлення відповідальність за перешкоджання перевіркам щодо техногенної та пожежної безпеки. Документ підтримали 265 народних депутатів.

Читайте також: Разумков просить профільний комітет підготувати законопроекти, пов'язані з протипожежною безпекою

Після смертельної пожежі у харківському будинку для літніх людей голова Верховної Ради заявив про те, що у парламенті працюють над кількома законопроектами для запобігання подібних трагедій.

21 січня о 15:03 в Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі. Спочатку повідомлялося про те, що у результаті пожежі загинули 15 осіб. Однак, 25 січня у лікарні помер один із постраждалих. Щоправда, заступниця міського голови Харкова каже, що смерть чоловіка не пов'язана із пожежею.

Чотирьом особам - власнику домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, орендарю будинку і його дружині - директору приватного підприємства, яка фактично керувала закладом, адміністратору, який координував роботу пансіонату, але офіційно не був там працевлаштований, оголосили підозри по ч. 2 ст. 270 КК України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей).

Слідство перевіряє наступні основні версії трагедії: пожежа внаслідок підпалу (занесення стороннього вогню); пожежа внаслідок необережного поводження з вогнем у побуті та з електроприладами; пожежа через замикання електромережі.

В ході судових засідань щодо обрання запобіжного заходу підозрюваним стало відомо, що джерелом спалаху був обігрівач.

Раніше орендарю згорілого пансіонату в Харкові В'ячеславу Кравченко суд обрав запобіжний захід. Його взяли під варту терміном на 60 діб. Керівнику будинку літніх людей також обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 діб без права внесення застави.