UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада через два роки нарешті затвердила антикорупційну стратегію

За основу законопроект прийняли ще в листопаді 2020 року.

Верховна Рада України через два роки після утвердження в першому читанні прийняла в цілому закон №4135 «Про засади державної антикорупційної політики», який визначає засади державної антикорупційної політики на 2020-2025 роки. За законопроект проголосували 310 депутатів. 

В законі прописано головні принципи змін системи для уникнення корупційних складових:

Відповідно до ухваленого закону, при Національному агентстві щодо запобігання корупції (НАЗК) буде створено робочу групу з питань антикорупційної політики (координаційну робочу консультативно-дорадчу групу) як орган, співголовами якої є голова НАЗК та Міністр Кабінету Міністрів України. Персональний склад групи затверджується урядом, зокрема, за згодою до неї можуть входити і народні депутати. Основними її завданнями є «сприяння координації дій органів державної влади щодо реалізації Антикорупційної стратегії та виконання заходів державної антикорупційної програми».

Верховна Рада щороку не пізніше 1 червня має проводити парламентські слухання з питань реалізації Антикорупційної стратегії. Водночас НАЗК зобов'язується розробляти новий проект Антикорупційної стратегії не пізніше 1 серпня того року, в якому завершується дія попередньої. Крім того, Нацагентство має щороку до 1 квітня поінформувати Кабмін про результати виконання заходів державної антикорупційної програми щодо виконання Антикорупційної стратегії.

Читайте також: Компанії повинні доплачувати співробітникам за повідомлення про корупцію - нова антикорупційна програма для юросіб

Нагадаємо, в листопаді 2020 року законопроект було прийнято за основу. Ухвалення цього законопроекту як закону має забезпечити врегулювання роботи НАПК. Також документ має створити належні умови для законодавчого забезпечення дотримання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері запобігання корупції.

І хоча президент Володимир Зеленський публічно кілька разів впродовж двох років закликав депутатів нарешті затвердити законопроект вцілому, однак президентська монобільшість так і не виносила його на голосування.