Росія готова продовжити обговорення можливості зниження ціни на природний газ для України. Про це у середу, 27 жовтня, повідомив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін після 7-го засідання україно-російського міжурядового комітету з питань економічного співробітництва.Прем'єр-міністр Росії нагадав, що підписання 21 квітня угод щодо газу, в результаті яких Україна отримала можливість імпортувати паливо за ціною на 100 доларів або на 30% нижчою, а Росія продовжила перебування свого флоту в Севастополі, призвело до того, що відносини країн у газовій сфері стали стабільними.
«У результаті підписання харківських угод були знижені ціни на газ для українських споживачів. Український уряд вельми ефективно використовує виручені кошти, а мова йде про мільярди доларів. Ми надалі готові продовжувати діалог за всіма напрямками», - сказав він.
У свою чергу міністр енергетики Росії Сергій Шматко після засідання комісії повідомив, що питання зниження цін на імпортний газ знаходиться в компетенції господарюючих суб'єктів - російського «Газпрому» і Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна».
Нагадаємо, 27 жовтня Росія і Україна парафували угоду про транзит нафти через територію Україну.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що формула ціни на російський газ, незважаючи на отриману знижку — 100 доларів за 1000 кубометрів, як і раніше залишається невигідною для України, і Київ буде просити у російських партнерів перегляду цієї формули.
За деякими даними, заради зниження ціни на газ Україна готова піти на поступки в питанні створення СП з «Газпромом».
Пізніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що вважає достатньою знижку, яку Росія надала Україна.
Експерти центру «Номос» Михайло Гончар і Максим Алінов у своїй статті для «Дзеркала тижня» висловили думку, що Україні слід домагатися перегляду газового контракту з Росією за допомогою юридичних механізмів, а не політичних домовленостей.
Ціна імпортованого НАК «Нафтогаз України» природного газу у третьому кварталі 2010 року зросла на 6,8% в порівнянні з ціною другого кварталу — із 232,86 долара до 248,72 долара за тисячу кубометрів.За матеріалами Газета по-киевски