Президент РФ Владімір Путін у суботу, 29 липня, провів пресконференцію за результатами саміту Росія-Африка в Санкт-Петербурзі, на якому протягом останніх днів перебували представники африканських країн. Під час заходу ворожий автократ, зокрема, приділив увагу темі виходу своєї держави із Чорноморської зернової ініціативи.
Як і напередодні, він пообіцяв відправляти найбіднішим країнам африканського континенту російське зерно безкоштовно. Однак, натякнув, що треба буде почекати. Такі поставки, за словами Путіна, зможуть відбутися "не прямо завтра", а протягом "трьох-чотирьох місяців".
За даними президента Росії, після припинення дії "зернової угоди" у світі "трошки" зросли ціни, що нібито й має забезпечити безкоштовну відправку агротоварів. "Наші кампанії більше отримають, а значить ми отримаємо більше податків. А якщо ми отримаємо більше податків, ми поділимося частиною нашого доходу з найбіднішими країнами і поставимо певні обсяги продовольства безкоштовно", – сказав він.
Крім того, Путін похвалився, що РФ "залишається лідером з продажу пшениці – номер один у світі", попри намагання цьому перешкодити. Хоча погодився, що "можна було б більше заробити".
Також президент держави-агресора уже вкотре став говорити про вимоги, які нібито мають бути виконані, щоб Росія повернулася до Чорноморської ініціативи. Водночас, наголосив, що "зернова угода" ніяк не пов’язана із "мирним планом" Африки щодо України. Також це нібито не має стосунку до повернення командирів "Азова" з Туреччини в нашу державу.
На думку Путіна, в Африці "в найвищому ступені дружньо і позитивно" налаштовані до Росії, тому з континентом можна будувати відносини ділового плану.
Раніше повідомлялося, що очільники більшості африканських країн вирішили проігнорувати саміт Росія-Африка в Санкт-Петербурзі за участі президента РФ Владіміра Путіна.
Саміт Росія—Африка став для Кремля можливістю продемонструвати росіянам, що під прапором боротьби з "неоколоніалізмом" Москва стає лідером "третього світу". Проте розпіарений форум показав слабкість Росії як міжнародного актора. Чому? Відповідь – у статті Володимира Кравченка "Війна з Україною: навіщо Путін пішов до Африки".