UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про що Путін просив китайського лідера напередодні саміту в Швейцарії, на якому Україна просуватиме Формулу миру

Формула миру президента України Володимира Зеленського протилежна до марень кремлівських "жителів". 

Напередодні й під час візиту в Китай Владімір Путін багато говорив про війну з Україною, зазначає завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Олексій Іжак у статті «Маскарад Путіна. Що він привозив до Китаю і яких угод хоче «По Украине» на сайті ZN.UA.

Читайте також: Китай і Росія зміцнюють свій вплив на тлі проблем на Заході — WP

Те, що він говорив, уже протягом певного часу виливалося наративами через різні російські канали в розрахунку вплинути на США та Європу. Путін хоче, щоб домовленості стосовно зупинки російсько-української війни, парафовані в Стамбулі навесні 2022 року й виштовхнуті на звалище історії подіями в Бучі, знову стали актуальними. Буквально він прагне, щоб російсько-українські переговори відновилися з того місця, на якому закінчилися два роки тому в турецькій столиці.

Читайте також: Гаага прийняла на розгляд доповідь про військові злочини РФ у Донбасі

Власне парафовані й відкинуті стамбульські угоди, за російськими уявленнями, мають стати предметом міжнародної мирної конференції «по Украине». Цілком могло бути, що трансляція такого російського бачення на китайську політику була головним предметом неформальних консультацій Путіна із Сі Цзіньпіном, які, ймовірно, й стали основним змістом комунікацій у Пекіні.

Читайте також: Україна не відповіла на жоден «жест доброї волі», включаючи відступ росіян від Києва – Путін поскаржився Карлсону на провал Стамбульських перемовин

Від позиції Китаю залежить результат Саміту миру в червні у Швейцарії. Якщо бачення стамбульських угод стане спільним китайсько-російським, це означатиме поширення наративу про позбавлення України територій і суверенітету на весь Глобальний Південь, зрештою просування цього наративу серед країн Заходу.

Читайте також: Швейцарія відкрила перше кримінальне провадження щодо порушень санкцій проти Росії — FT

Росія наближається до радянської межі стійкості економіки та суспільно-політичної системи. Нагадаємо, що наразі видатки в РФ на війну становлять 8,7% ВВП, і вони співставні, хоч і нижчі за радянські видатки на ті ж самі цілі у 13%. Але ж та магічна цифра зруйнувала колишній СРСР. Запас міцності РФ може виявитися значно нижчим.

Зараз експерти вважають, що Путін потай продає Китаю воєнні технології та виступає для нього "загоничем" західних політиків.