На засіданні РНБО у четвер, 11 березня, йшлося не про націоналізацію "Мотор Січі", а про її повернення у власність українського народу відповідно до чинного законодавства.
Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає «Інтерфакс-Україна».
"Слово "націоналізація" не було ніяким чином використано ні на засіданні РНБО, ні в рішеннях, які ухвалювалися РНБО, ні на брифінгу, на якому я виступав. Ми сьогодні знаходимося в інформаційній війні з Російською Федерацією, яка має безпосереднє відношення спільно з Китаєм до спроб захоплення підприємства "Мотор Січ", тому ми маємо сьогодні таку негативну інформацію щодо націоналізації. Йшлося про те, що підприємство "Мотор Січ" найближчим часом буде повернуте у власність українського народу законним способом відповідно до чинного законодавства", - наголосив Данілов.
За словами Данілова, "Україна не може дозволити собі, перебуваючи в стані війни, віддати в чужі руки підприємство, від якого залежить українська обороноздатність".
Нагадаємо, 11 березня Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про повернення Україні підприємства «Мотор Січ». За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, націоналізувати підприємство повинні найближчим часом.
Президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».
Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів «Мотор Січ». Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.
Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, проте розкривати зміст документа в МЗС не стали та послалися на конфіденційність дипломатичного листування.
У березні 2021 року китайський інвестор «Мотор Січ» попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі йшлося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України і відшкодувати збитки.
Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...»