UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент України ввів у дію рішення РНБО щодо Стратегії забезпечення держбезпеки

В указі зазначається, що РФ продовжує гібридну війну проти України.

 Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО  України від 30 грудня "Про стратегію забезпечення державної безпеки".  Указз №56/2022 розміщено на сайті президента у середу, 16 лютого.

 Уряду  доручено затвердити план заходів щодо реалізації Стратегії та його виконання.

Реалізація положень Стратегії здійснюватиметься на плановій основі на період до 2025 року.

Зазначається, що  Стратегія забезпечення держбезпеки визначає реальні та потенційні загрози державній безпеці України, напрями та завдання державної політики у сфері державної безпеки, є основою планування та реалізації політики у сфері державної безпеки.

Очікується, що ця стратегія дасть змогу  посилити захист конституційного ладу і територіальної цілісності України, захищеність законних прав і свобод людини, інтереси суспільства та держави у сфері держбезпеки; створити ефективну систему гарантування безпеки держтаємниці та службової інформації, здатну протистояти справжнім викликам, та забезпечити інтеграцію сектору безпеки та оборони у євроатлантичний простір у сфері безпеки.

В указі зазначено, що Російська Федерація продовжує гібридну війну проти України та системно застосовує політичні, економічні, інформаційно-психологічні та інші засоби, кібератаки, а діяльність окупаційної адміністрації РФ на Донбасі та в Криму загрожує державній безпеці України.

Читайте також: Росія склала список цілей для нейтралізації в Україні. Розвідка Естонії опублікувала карту

Нагадаємо, президент США Джо Байден під час відеозвернення ввечері 15 лютого заявив, що вторгнення Росії в Україну все ж таки можливе.

Минулого тижня Вашингтон попередив союзні столиці про"дуже явну можливість" нападу РФ в найближчі кілька днів, що може спричинити масовану атаку на Київ.  Та глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що 16 лютого вторгнення Росії не буде з ймовірністю 99,9%.

Плани Кремля щодо України чіткі і зрозумілі — або домінування, або ліквідація. Отже, із стратегічними цілями східного сусіда все гранично зрозуміло, питання лише в тактиці.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.