Президент Петро Порошенко заявив, що виступає за внесення змін в законодавство про вибори з урахуванням особливостей ситуації, яка склалася у Донбасі.
"Вибори в Донбасі мають свої особливості, які повинні бути враховані у законі про вибори", - сказав президент.
Він зазначив, що мова йде про внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно створити можливості для голосування, політичних партіях, діяльності ЗМІ, функціонування виборчих комісій.
Президент окремо наголосив, що ніякі зміни в мінські домовленісті вноситись не будуть.
"Позиція перша - мають бути внесені зміни в закон про особливий режим місцевого самоврядування. Позиція друга - він повинен бути введений у дію до виборів. Позиція третя - повинні бути амністовані всі без винятку бойовики. Позиція четверта, п'ята, шоста - це неправда. Навпаки - українська делегація разом з нашими партнерами - Німеччиною і Францією - чітко зазначають, що ніяких змін в Мінські угоди ми вносити не будемо", - сказав Порошенко.
Президент Петро Порошенко заявив, що Володимир Путін на переговорах нормандської четвірки пообіцяв сприяти скасування виборів бойовиків в Донбасі.
"Діалог повинен відбуватися з законно обраними представниками Донбасу. Адже зараз ці люди (керівництво "ДНР" і "ЛНР" - ред.) не представляють Донбас. Путін пообіцяв докласти всіх зусиль, і проінформувати нас не пізніше вівторка про те, що це рішення буде прийнято, а не буде прийнято, буде відповідальність", - сказав президент.
Під час переговорів у Нормандському форматі 2 жовтня глави держав Україна, Франція, Росія і ФРН домовилися перенести вибори в "ДНР" і "ЛНР" , які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада, всупереч українському законодавству, згідно з яким місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня і яке передбачає, що вибори не відбудуться на частини Донбасу та Криму.
Як писав в DT.UA Сергій Рахманін у статті "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в найближчому майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.