UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Естонії закликав не заважати Україні підписати угоду з ЄС

На думку Ільвеса, економічний шантаж, погрози і політичний тиск з метою домогтися приєднання до Митного союзу, які зараз відчувають Україна, Молдова і Грузія, неприпустимі.

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес назвав неприпустимими спроби перешкодити Україні, Молдові і Грузії зміцнювати своє партнерство з Європейським союзом.

"Економічний шантаж, погрози і політичний тиск з метою домогтися приєднання до Митного союзу, які зараз відчувають ці держави, неприпустимі. За розвитком цих подій у найближчі місяці необхідно стежити особливо пильно", - заявив Ільвес на зустрічі з президентом Польщі Броніславом Коморовським, що відбулася у Кракові.

Естонський президент зазначив, що з економічними санкціями як "покарання" за підтримку політики Східного партнерства ЄС стикаються і країни, які вже є членами Євросоюзу.

Як приклад він назвав Литву, щодо якої Росспоживнагляд днями ввів обмеження на постачання до Росії молочної продукції. "Литва, яка до того ж зараз є головою Європейського союзу, потребує нашої спільної підтримки", - підкреслив політик.

До прибуття до Кракова, де планується проведення зустрічі учасників "Групи Аррайолуш" (під назвою "Група Аррайолуш" проходять неформальні зустрічі голів низки держав, які, дотримуючись Конституції своєї країни, не беруть участі у засіданнях Верховної ради Європи), Ільвес побував у Кишиневі. Під час офіційної вечері він назвав найважливішим те, що Молдова обрала для себе "європейське майбутнє".

"Європа чекає на Молдову, тому що ми знаємо, що Молдова належить Європі. В Європі душа вашого народу, ваше минуле і ваше майбутнє", - заявив Ільвес.

Нагадаємо, Росія останні півроку веде справжню торговельну війну з країнами колишнього СРСР, які висловили намір підписати угоду про асоціацію з ЄС. За допомогою Росспоживнагляду Москва обмежує торгівлю з цими країнами. Грузія і Молдова змушені скоротити експорт вина до Росії, а Україна зіткнулася з обмеженнями на експорт цукерок до РФ. Потім були проблеми на кордоні для більшості українських експортерів. В Європі вважають такі дії Кремля економічним шантажем.

Відзначимо, Україна має намір підписати угоду про асоціацію на саміті у Вільнюсі у листопаді цього року. !zn

Читайте також:

Компроміс у справі Юлії Тимошенко?

У Єврокомісії розповіли, чим вигідне для Росії підписання Україною угоди з ЄС