UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Болгарії назвав Крим російським

Проте він не вважає, що країна може запозичити модель розвитку РФ.

У Болгарії відбулися дебати кандидатів в президенти, сторони розділило питання про те, чий Крим, повідомляє "Радіо свобода". Чинний глава держави Румен Радев вважає, нібито тимчасово окупований Росією півострів їй і належить, а санкції ЄС в цьому випадку є неефективними. 

"Надзвичайно важливо мати прагматизм у зовнішній політиці. Санкції проти Росії виглядають неефективними. Нам потрібна прагматична політика щодо Москви. Не в останню чергу ми не повинні забувати, що Росія є дуже важливим фактором у боротьбі з глобальним тероризмом", – цитує Радева видання Web Cafe.

Він зазначив, що зараз важливо шукати діалог з Москвою, хоча в її політиці існує багато спекуляцій. Радев також розуміє, що Болгарія не може запозичити російську модель розвитку, але й ворогувати з країною не варто. 

Його опонент Анастас Герджиков знає, що насправді Крим - українська територія.  Він виступив проти скасування антиросійських санкцій до того моменту, поки кримське питання не буде вирішене. 

Щодо відносин з Росією, то Герджиков вважає, що вони можуть бути прагматичними, спрямованими на обмін інвестиціями та спільні економічні ініціативи. 

Читайте також: Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи – МЗС України

Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.

У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційної формату деокупації півострова.

Зусилля російської дипломатії і спецслужб були спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в Кримську платформу». Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи» для читачів ZN.UA.